آژانس مسافرتی سرزمین سفر آریایی |گردشگری | رزرو تور | رزرو هتلآژانس مسافرتی سرزمین سفر آریایی |گردشگری | رزرو تور | رزرو هتل

در حال حاضر عضو هستید؟

آژانس مسافرتی سرزمین سفر آریایی |گردشگری | رزرو تور | رزرو هتلآژانس مسافرتی سرزمین سفر آریایی |گردشگری | رزرو تور | رزرو هتل
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

مرداب هسل

🍂🍁برای ماجراجویی در یکی از نقاشی‌های زیبای طبیعت کافی است
با ما همراه شوید…
👨‍🌾تور ۱ روزه مرداب هسل با آژانس سرزمین سفر آریایی👩‍🌾

🚌حرکت از تهران و کرج
🗓 ۲ آذر

ساعت حرکت :

کرج: ۴ صبح از هفت تیر

تهران: ۵ صبح از میدان برادران رحمانی

📷👀جاذبه های تفریحی تور:

🍁 لذت تماشای مناظر فوق العاده زیبای مرداب
🍁 لذت قدم زدن در میان درختان جنگل مشعل
🍁 چشم انداز پاییز هزار رنگ
🍁 لذت عکاسی در مناظر فوق العاده

🔰خدمات تور:

🍞 🧀۱وعده صبحانه
👨‍🌾لیدر آشنا به منطقه
☕️میان وعده
🚌وسیله نقیله توریستی و سیستم دار
🔖بیمه و مجوز

💰💰هزینه اصلی تور ۱۷۰ هزار تومان می باشداما با تخفیف فقط ۸۰ هزار تومان. 😱😱😮😮

🔰 برای دریافت هرگونه خدمات مسافرتی و گردشگری با ما در تماس باشید:
Connection Ways:
۹۸۲۶-۳۶۱۵۴۰۰۰+☎️
۹۸۲۶-۳۲۷۶۰۸۹۱+☎️
۹۸۹۳۸۱۲۱۲۲۱۶+📱

www.iranvoyageland.com🌍
IVL.me🌍

Telegram: @IranVoyageLand🆔
Instagram : Iranvoyageland🆔
#ایران_گردی #آسیا #ایران #مرداب #یکروزه #مرداب_هسل #سرزمین_سفر_آریایی

 

مرداب هسل  کجاست؟

ایران مملو از جاذبه های طبیعی و مناظر و چشم انداز های زیبا بوده که اگر به هر گوشه آن بروید، می توان مکان های جدید و تجارب منحصر به فردی را کسب کرد. این موضوع در شهرها و مناطق شمالی کشور به اوج خود رسیده و می توان مناظر زیبایی را در این نواحی شاهد بود.

در نزدیکی روستای سینوا، در فاصله ۱۰ کیلومتری شهرستان چالوس و در مجاورت مرزن آباد، مردابی زیبا با چشم اندازی فوق العاده و منحصر به فرد به نام هسل وجود دارد. مرداب هسل به نام‌های کَنّیچال،کنّو چال، گَن اُچال، مِهاز چال و مشعل هم خوانده می‎شود. اما بیشترین شهرت آن با نام هِسِل یا هَسَل است. هَسَل در گویش تبری کلارستاقی به معنای آبگیر فصلی است. هسل مانند یک تابلو نقاشی زیبا در دل جنگل‌های مشعل است که در هر فصلی به یک رنگ است. این مناظر و درختان انبوه در کنار صدای جانوران مختلف، این منطقه را به بهترین مکان برای طبیعتگردی و سپری کردن روزی به دور از همهمه های زندگی شهری بدل ساخته است.آب این مرداب از کف و کانون آن می‌جوشد و هیچ درّه یا جویباری آب‌های سطحی را به سمت آن نمی‌برد.

با نظاره گر شدن زیبایی ها و مناظر حاکم بر این مرداب می توان به راحتی پی به این موضوع برد که قدرتی جادویی و سحرآمیز دست به آفرینش و کشیدن این تابلوی زیبای هستی زده و منطقه ای دنج، آرام و تکرار نشدنی را خلق کرده است. این مرداب گاهی با رنگ سبز گاهی صورتی گاهی با نارنجی و قرمزی دلربا یا ترکیبی از همه این‌ها‌ چشم‌های‌تان را جادو می‌کند. این مرداب زیبا مانند جواهری درخشان در آغوش درختان جنگل مشعل قرار گرفته و نشستن در کنار آن آرامش بی‌نظیری دارد.

برای رسیدن به این مرداب جادویی باید از دل جنگل‌های مشعل عبور کنیم. مسیر را که ادامه دهید، در میان شاخ و برگ انبوه درختان، نگینی قرمز رنگ خواهید دید که شاید در نگاه اول به نظرتان دشتی از گل بیاید. نزدیک‌تر که شوید مرداب هسل، با دلبری، خود را نمایان می‌کند.

در مرداب هسل چه چیزی با خود همراه داشته باشیم؟

مانند هر سفر طبیعت‌گردی دیگری به یک کوله‌پشتی و کفش مناسب پیاده‌روی نیاز داریم. از آن‌جایی که یکروزه به هسل می رویم و نیاز به شب‌مانی نیست، همراه داشتن وعده‌های غذایی یکروزه کافی است. اگر  در فصول سرد راهی سفر بودید، جایی برای یک دست لباس گرم و بارانی را در کوله خود بگذارید.  مثل همیشه حتما حواسمان به بردن زباله‌ها هم هست و جیب کوچک کوله‌‌پشتی‌مان به کیسه زباله اختصاص دارد. یادمان باشد در سفر به هر طبیعتی ما میهمان آن هستیم و فقط کافی است جواب مهربانی‌اش را با مهربانی دهیم.

لذت پیاده روی در میان درختان

رنگ های دلربا و زیبای دریاچه