۹ تا از بهترین شهرهای جهان با هنر های خیابانی

هر نوع شهر تقریبا یک نوع گرافیت دارد ولی اغلب بعضی ها به شکل خط خطی های یک ابله به چشم می آید اما بعضی از شهرها هستند که که واقعا هنرهای زیبای خیابانی را به بهترین شکل به نمایش می گذراند. چشم اندازهایی از محله های ملبورن تا ریکیاویک را به نمایش می گذارند، که نشان دهنده استعداد، تکنیک و ظرافت بسیار است.

این نه شهر به بهترین شکل هنر خیابانی را به نمایش می گذارند و بازدید کنندگان از راه های دور و نزدیک به برای تماشای این گالری هایی که در هوای آزاد است می آیند.

  • سائو پائولو، برزیل

تنی چند  از هنرمندان مشهور خیابانی از سائو پائولو، که همه آنها آثار اولیه خود را روی دیوارهای شهر حک می کردند، گردهم می آیند. ویلا مادالنا یک لقب، محله جوان پر از گالری های هنرهای معاصر بوهمیه، باشگاه های موسیقی و قهوه خانه ها است که کاملا با صحنه های پرکاربرد خیابان تکمیل شده است.

این مرکز کوچه بتمن را متمرکز می کند، که به نام طرح فوق العاده ای است که تمام آن را اجرا می کند، که از خیابان گونسالو آلفونسو تا مدیروس دالبوکرکی می باشد.

در جای دیگر در محله کامبوسی هنرمندانی چون اوتاویوو گوستاو پاندولف شروع به کار کردند و یکی از بزرگترین و خیره کننده ترین نقاشی های دیواری را ایجاد کردند.

  • برلین، آلمان

صحنه های هنری شهری در برلین به خوبی شکل گرفته است، به طوری که سفرهای پیاده روی در کنار نقاشی های با مضمون است. بیشتر گالری ها در قسمت شرق شهر برلین قرار دارد یک سمت از دیوار برلین که با اسپری رنگ پوشش داده شده است و در مرز بین شرق  و غرب برلین که در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد قرار دارد. در حال حاضر به دلیل نقاشی های دیوار نما خود که از لحاظ سیاسی هم اهمیت دارد معروف است و تا به حال الهام بخش چندین اثر بوده است.

یکی دیگر از مناطقی که نقاط مختلف گرافیکی دارد و در مسیر راه آهن تصاویر کوچکی طراحی شده است Dircksenstrasse می باشد.

  • ملبورن، استرالیا

دیوارهای کوچه در سراسر ملبورن دارای تصاویر روشن و زیبا هستند که برای ساخت نقاشی های پر جنب و جوش و پوشش کل بلوک های شهر آماده اند. تورهای هنری در سطح  شهر در حرکتند. گروه های نقاشی هم مشغول کشیدن نقاشی از رستوران ها و دیگر مناطق معروف هستند. و به طور کل ملبورن جالب ترین شهر در استرلیا است.