مرتفع ترین کوه های اروپا با ارتفاعی بالغ بر ۷۵۰ مایل  با طبیعتی فوق العاده که هرچیزی که شما به آن فکر می کنید را در دل خود جای داده است. دره های آلپ شامل آلمان اتریش و سوییس می شود که شامل روستاهای خیال انگیز و زیبایی است که مردم در آن به تهیه پنیر و نجاری می پردازند.  این موضوع را در نظر داشته باشید که همه چیز در سفر به آلپ به خود شما مربوط است مسیرهای متفاوتی دارد که از شهرها و روستا های فراوانی می گذرد و این بسته به شما است که کدام مسیر را انتخاب کنید.

  • شهرهای زیبا

در هر شهری که در محدوده آلپ قرار دارد شما با کوه های پوشیده از برف محصور می شوید ، همچنین با  روستاهای کوچک و مناظر زیبای روستایی که در نزدیک افق قرار گرفته اند. مناظری بی بدیل  که چشم ها از تماشای آن خسته نمیشود. جهانی متفاوت را در یک سفر با شکوه به نظاره خواهید نشست.

با شهر قدیمی زوریخ آغاز کنید می توانید در این شهر پیاده روی کنید و حتی شب تا صبح در خیابان شهر باشید چون زندگی شبانه در خیابان ها جریان دارد. به زودی شما در برگنز اتریش خواهید بود شهری با فستیوال های موسیقی دوست داشتنی و معرکه!

در این منطقه ۱۲ روستا وجود دارد که شما را با خود به به زمان قدیم می برد  خانه ها و کلبه های روستایی و کارگاه هایی که در آن پنیر تولید می کنند. تنها راهی که بتوانید در این معماری بی نظیر غرق شوید برای مدت طولانی پیاده روی در این شهر بی نظیر است.  به این ترتیب یک مسیر مستقیم به آلمان هست جایی که شما می توانید در عمق سکوت جنگل های سیاه فرو روید. شما هنوز از رستوران های سه ستاره مایکلین از آب بازی ها در کنار دریاچه تتیس که بزرگترین دریاچه در این منطقه است بازدید نکرده اید. این دریاچه درست در این جاست سعی کنید حتما پای خود را به آب بزنید چون بسیار لذت بخش است.

  • قله های مرتفع

کوه های آلپ را تنها از پایین به نظاره ننشینید البته این بسته به برنامه سفر شما دارد. ما پیشنهاد می کنیم که با زرمات آغاز کنید. زرمات روستایی در قسمت آلمانی زبان ایالت وله در سوییس است. جز مرتفع ترین نقاط سوئیس است ودقیقا به همین دلیل این روستا مکان مناسبی برای کوهنوردی و اسکی روی برف می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. ماشین هایی وجود دارد که شما را به بالاترین مناطق کوهستانی می برند. می توانید در یک مزرعه در روستای جستاد(Gstaad) روستایی در بخش جنوب غربی سوئیس استراحت کنید این روستا مقصدی محبوب برای اسکی بازان به شمار می رود. در حین سفر خود سعی کنید از منطقه یونگ فروه و کوه ایجر غافل نشوید. از بین قله های آلمان کوه گارمش مرتفع ترین قله می باشد.  اگر مدتی هم در اتریش اقامت دارید   به پارک ملی هوتائرن هم سر بزنید.

  • فرار از فضای شهر

از شهرهایی مانند رم، پاریس، لندن و.. دور شوید و پا را فراتر بگذارید زیرا زیباترین شهرهای اروپا در دل آلپ پنهان شده اند. از مونیخ شروع کنید،  شهری با کوچه های پرپیچ و خم ، بازارهای سرباز، باغ های زیبا، رستوران های فوق العاده و … برای رفتن به کلیسای سنت پیتر باید از حدود ۲۹۰ پله بالا بروید . و این مناظر در فاصله ای نه چندان دور از آلپ قرار گرفته اند. پس از آن به اینسبروک و یا سالزبورگ می رویم. اینسبروک، جایی است که شما می توانید از هوای کوهستانی آن حسابی انرژی بگیرید. بیکن های دودی یکی دیگر از چیزهایی است که حتما باید ان را تجربه کنید.

شهر بعدی که اکیدا پیشنهاد می شود به آن سر بزنید شهر سالزبورگ است. این شهر با موقعیت طبیعی فوق‌العاده‌اش، در ناحیه‌ی کوهستانی بسیار زیبایی در کرانه‌‌ شمالی کوه‌های آلپ، بین دو رودخانه‌ی سالتساخ و مونشبورگ قرار گرفته است. این شهر به دلیل آثار باستانی که دارد به عنوان میراث یونسکو شناخته می شود و شهری است که در اکثر نقاط جهان نام آن به گوش می خورد. دژ هوهن سالزبورگ بر روی تپه فستونبرگ که به یاد و خاطره‌ شاهزاده اسقف اعظم بنا شده؛ یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های قرون‌وسطایی اروپاست. موزه‌ موتسارت یا زادگاه موتسارت یکی از پربیننده ترین موزه های شهر سالزبورگ اتریش است. موزه موتسارت شاید در ردیف برترین دیدنی های سالزبورگ از نظر گردشگران باشد. این خانه که به خانه شماره ۹ در سالزبورگ شهرت دارد نه یک موزه بلکه یک زیارتگاه برای عاشقان موسیقی است.

منبع: matadornetwork.com

wikipedia.org