انگلیس نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. انگلیس یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اروپا محسوب می‌شود که به دلیل تاریخ غنی و جاذبه‌های مختلفی که در دل خود جای داده است، بسیاری علاقه‌مند به سفر به این کشور زیبا هستند. در این راستا، کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند باید پیش از سفر به انگلیس با هماهنگی کنسول‌گری یا سفارت بریتانیا در کشور خود اقدام به دریافت ویزا کنند. ویزای انگلیس از اعتبار بالایی برخوردار است و دارای انواع مختلفی است که هرکدام دارای قوانین خاصی می‌باشدشما می توانید درخواست ویزای انگلیس را در ایران در مرکز درخواست ویزای مهاجرت داشته باشید ولی اگر موفق نشدید که در تهران به مرکز مهاجرات انگلیس مراجعه نمایید می توانید به کشور دیگری برای ارسال درخواست خود  سفر کنید. اینکه شما به کجاها می توانید سفر کنید بستگی به نوع ویزای شما دارد.(برای پر کردن فرم ویزای اینگلیس اینجا را کلیک کنید.)

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت انگلیس:

اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی .

تکمیل شدۀ فرم فارسی درخواست وقت سفارت.

در صورت داشتن دعوتنامه ،اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی انگلستان :

اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.

یک نسخه تکمیل شدۀ فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگۀ تاییدیه وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجام پذیر است.

۲ قطعه عکس   ۴.۵*۳.۵ .

اصل و یا کپی دعوتنامۀ معتبر و در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان .

اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج .

اصل و ترجمه رسمی شناسنامه.

اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل ( گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق میباشد یا خیر ، جواز کسب ، پروانه فعا لیت ، کارت بازرگانی ، لیست بیمه ۶ ماهه گذشته ، گواهی تاییدیه بیمه ، روزنامه رسمی تآسیس و آخرین تغییرات ، فیش حقوقی ۶ ماه آخر ، برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی ، حکم کارگزینی ، حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی ، پروانه مطب ، کارت مهندسی ، کارت دانشجویی و … ).

مدارک میزبان در انگلستان ( دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد ، فیش حقوقی ، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه ، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل آب ، برق ، گاز و … ).

اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته  ، سپرده های بانکی و…

برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته  الزامیست.

اصل و ترجمه رسمی سند ملکی ، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه .

** ترجمه رسمی ( دارالترجمه ) برای تمامی مدارک فوق کافیست و ترجمه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه به اعتبار این مدارک برای سفارت انگلیس می افزاید.

**به علت اینکه در روز تحویل مدارک ، مصاحبه ای از متقاضی انجام نمیگیرد تمامی مدارک فوق صرف نظر از اینکه قبلآ به انگلستان سفر کرده اند و یا خیر ، باید کامل و دقیق باشد ، خصوصآ مدارک بانکی اعم از درآمد و مخارج ماهیانه که در فرم درخواست روادید باید دقیق بیان شود.

برای مسافرت و زندگی در انگلستان عموماً باید یکی از انواع ویزای انگلستان را اخذ کرد. برای این منظور، دولت بریتانیا انواع ویزای کاری و تحصیلی و همچنین مهاجرت و پناهندگی را برای افراد متقاضی واجد شرایط صادر می کند. درحالیکه ادارۀ هویت و گذرنامۀ بریتانیا (The Identity and Passport Service) مسئول صدور گذرنامه برای متقاضیان است، آژانس مرزبانی بریتانیا (UK Border Agency) کار بررسی تقاضای پناهندگی و مهاجرت به انگلستان را به عهده دارد. انواع تقاضا برای اخذ ویزا یا مهاجرت و پناهندگی عبارتند از:

– ویزای توریستی درانگلستان

– ویزای کاری در انگلستان

– ویزای تحصیلی در انگلستان

– اخذ ویزا از طریق بستگان

– اجازۀ اقامت در انگلستان

– اعطای شهروندی انگلستان

ویـــزای انگلستان

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا باید ظرف سه ماه از ورود خود به بریتانیا تقاضای مجوز اقامت نمایند, اتباع غیر اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به این کشور از سفارت یا کنسولگری بریتانیا در کشور خود برای گرفتن مجوز ورود اقدام نمایند. شرایط صدور ویزای انگلستان برای اتباع غیر اروپایی که میخواهند در بریتانیا زندگی و کار کنند نسبتا سخت می باشد.

قوانین مربوط به مهاجرت، تحصیل در انگلستان و پناهندگی به تفصیل در وب سایت وزارت کشور بریتانیا آمده، اما از آنجایی که این قوانین در بعضی موارد کمی پیچیده هستند و همچنین پیدا کردن آن دسته از قوانین و اطلاعات که به شرایط شما بخورد، کمی سخت است و تماماً هم به زبان انگلیسی است، خلاصۀ مفیدی از این قوانین را به زبان فارسی در این سایت آورده ایم تا با مطالعۀ آن بتوانید شرایط خود را ارزیابی کنید. البته از آنجایی که قوانین مربوط به مهاجرت به انگلستان و یا تحصیل در این کشور معمولاً بخاطر تغییر شرایط، تغییر می کنند، می توانید برای اطلاع از آخرین قوانینی که در مورد شما صدق می کند با ما تماس بگیرید تا شما را از نحوۀ اقدام مناسب برای مهاجرت یا تحصیل در انگلستان آگاه کنیم و قوانین موجود در مورد شرایط فعلی شما را هم برایتان توضیح دهیم.

انواع ویزاهای انگلیس عبارتند از:

۱- ویزای توریستی انگلستان

 ویزای توریستی کشور انگلستان به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح یا دیدار با خانواده می‌خواهند به این کشور سفر کنند. اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای روادید است. فرم تقاضای ویزای انگلستان را لازم است که به صورت آنلاین در وب‌سایت اینترنتی کنسول‌گری تکمیل نمایید. بعد از انجام مراحل آنلاین ، ایمیلی در مورد وقت ملاقات تعیین‌شده، به طور خودکار به نشانی اینترنتی که در زمان تکمیل فرم وارد کرده‌اید،ارسال می‌شود. توجه گردد که در زمان ملاقات تعیین‌شده حضور متقاضی جهت ارائه مدارک، پرداخت هزینه‌ی ویزا و انجام انگشت‌نگاری ضروری می باشد.

  شناسنامه ایرانی

– گذرنامه

توجه : اعتبار گذرنامه باید حداقل دو ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.

– کلیه‌ی مدارک پشتیبانی‌ کننده شخصی

مانند اسناد مالکیت، مدارک مربوط به اشتغال، صورت‌حساب‌های بانکی، دفترچه‌های پس‌انداز و کلیه‌ی سپرده‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت بانکی.

– مدارک پشتبانی‌کننده‌ میزبان

در صورتی که برای سفر به کشور انگلیس دعوت‌نامه دارید، لازم است مدارکی را که نشان‌دهنده‌ی‌ وضعیت مالی و وضعیت مهاجرت فرستنده‌ی دعوت‌نامه باشد، در زمان ملاقات همراه داشته باشید.

اصل مدارک و گذرنامه‌ی شما به همراه کپی‌ آن‌ها نزد بخش روادید سفارت خواهد ماند و بابت آن به شما رسیدی تحویل داده خواهد شد. بعد از صدور ویزا، مدارک اصلی به متقاضی برگردانده می‌شود. بررسی مدارک به منظور صدور ویزا ممکن است تا ٢٠ روز کاری زمان بخواهد. بنابراین برای برنامه‌ریزی تاریخ سفرتان این نکته را به خاطر داشته باشید. توجه گردد که فرم تقاضای روادید باید برای هر کدام از متقاضیان به صورت جداگانه تکمیل گردد. در صورت ارائه اطلاعات یا مدارک جعلی به بخش روادید سفارت بریتانیا، مسئولین سفارت اجازه دارند علاوه بر رد درخواست شما، برای مدت ده سال از تمامی درخواست‌های شما برای هرگونه روادید انگلستان جلوگیری به عمل آورند.

۲- ویزای کاری انگلستان

با اخذ ویزای کاری می توان پس از مهاجرت به انگلستان به کار و کسب درآمد پرداخت. لازم به ذکر است که از سال ۲۰۰۸ میلادی، سیستم امتیازشماری جایگزین بیشتر انواع ویزای کاری شده است. انواع عمدۀ ویزای کاری عبارت از موارد زیر است:

– برای افراد با مهارت های ویژه (highly skilled workers)، سرمایه گذاران (investors)، صاحبان تجارت (entrepreneurs)، و افرادی که به تازگی از دانشگاه های بریتانیا فارغ التحصیل شده اند

اگر برای ورود یا اجازۀ ماندن در انگلستان از این طریق اقدام می کنید، نیازی با داشتن پیشنهاد کاری ندارید، اما باید در ارزیابی امتیازشماری قبول شوید.

– برای افرادی که مهارت تخصصی دارند (skilled workers)

اگر از یک کارفرما در انگلستان پیشنهاد کاری دارید و این کارفرما مایل است تا از شما حمایت کند، می توانید برای گرفتن آن شغل، اقدام به گرفتن این ویزا کنید تا به انگلستان بیایید یا اجازۀ ماندن در انگلستان را پیدا کنید.

– برای افرادی که می خواهند بطور موقت کار کنند (temporary workers)

اگر کارفرمایی در انگلستان مایل است تا از شما حمایت کند، شاید واجد شرایط برای اخذ ویزای ورود موقت برای انجام انواع کارها باشید.

– سایر موارد

همچنین می توانید به عنوان کارگر خانگی (domestic worker)، تنها نمایندۀ یک شرکت خارجی، یا نمایندۀ یک روزنامۀ خارجی، آژانس خبری خارجی یا مؤسسۀ رادیو تلویزیونی خارجی، برای کار در انگلستان اقدام کنید.

۳- ویزای تحصیلی انگلستان

در گرفتن ویزا جهت مهاجرت تحصیلی در کشور انگستان داشتن نامه CAS جهت اخذ ویزای تحصیلی الزامی است. این نامه ها صرفا ۶ ماه اعتبار دارند و شما فقط در این ۶ ماه قادر به اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به انگلستان هستید. به علاوه داشتن هزینه های کافی جهت زندگی در انگلستان بصورت ماهانه نیز در مهاجرت تحصیلی به انگلستان ضروری می باشد. لازم به ذکر است افراد از ۴ تا ۱۷ سال شامل این ویزای تحصیلی می باشند. در مورد استطاعت مالی جهت گرفتن ویزای تحصیلی، فرد متقاضی می بایست ماهانه قادر به پرداخت ۸۰۰ پوند و ۶۰۰ پوند به ازای هر یک از متعلقات (همسر، فرزند، …) باشد. مدت اقامت در انگلستان به وسیله ی ویزای تحصیلی از ۶ ماه تا ۱۶ ماه می باشد و فقط برای پزشکان و دندانپزشکان مدت اقامت در انگلستان تا ۳ سال قابل تمدید است. لازم به ذکر است در صورت داشتن پذیرش تحصیلی از این کشور می توانید به صورت پاره وقت کار کنید. اجازه کار در انگلستان در این شرایط هفته ای ۲۰ ساعت می باشد. در صورتی که ویزای تحصیلی شما مدتی بیشتر از ۶ ماه داشته باشد شما می توانید همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشید در غیر این صورت همراهی خانواده ی فرد جهت اقامت در انگلستان مقدور نمی باشد.

۴- اخذ ویزا از طریق بستگان

بعضی از روش های دیگر مهاجرت به انگلستان هم هستند که شما لزوماً به قصد کار و تجارت در انگلستان برای ویزا اقدام نمی کنید. این نوع ویزاها عبارت از موارد زیر هستند:

– شریک زندگی (زوج)

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان زن یا شوهر (همسر)، نامزد، زوج  یا هم جنس فردی ازدواج نکرده که در انگلستان زندگی می کند یا مهاجر است و یا برای کار یا تحصیل به انگلستان آمده است. البته موظف هستید تا اگر چنین رابطه ای به پایان رسید، آن را گزارش دهید.

– فرزند

اگر شهروند بریتانیا باشید یا اجازۀ اقامت موقت یا دائم در این کشور را داشته باشید، می توانید فرزند خود، از جمله فرزندخواندۀ خود، را به انگلستان بیاورید.

– اقوام وابستۀ سالمند

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان پدر/مادر، پدربزرگ/مادربزرگ یا سایر وابستگان سالمند فردی که در انگلستان زندگی می کنند

– ازدواج

برای ازدواج در انگلستان چه برای دیدار کوتاه مدت، چه برای ماندن در انگلستان

– دیدار پناهجویان با افراد خانواده

آژانس مرزبانی بریتانیا برنامه ای هم برای دیدار پناهجویان با خانواده های خود دارد.

اجازه اقامت در انگلستان

پس از اینکه شما طی مدت مشخص (بین ۲ تا ۵ سال) در انگلستان زندگی کردید می توانید برای اجازه ی اقامت در انگلستان اقدام کنید. درخواست اقامت شما در انگلستان، بستگی به ویزای فعلی شما دارد که برای سه دسته از افراد امکان پذیر است:

– افرادی مشغول به کار در انگلستان

– زوج ها و اعضای خانواده

– پناهنده ها

افرادی که در دسته ی اول می توانند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند،شامل افرادی می شوند که در انگلستان سرمایه گذاری کرده اند یا افرادی که شغلی را شروع کرده اند و مدت مشخص از شروع فعالیت آن ها می گذرد (معمولاً بین ۳ تا ۵ سال) می باشد. افرادی که در دسته ی دوم قرار می گیرند به سبب داشتن یکی از اعضای خانواده ی خود در انگلستان می خواهند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند.

اقامت در انگلستان از طریق سرمایه گذاری

اخذ این نوع اقامت، مختص به افرادی است که معادل یک میلیون پوند نقدینگی در کشور خود دارند و می توانند با انتقال آن به خاک انگستان اقامت این کشور را اخذ نمایند. متقاضی می بایست، مبلغ ۷۵۰ هزار پوند از این دارایی را پنج سال بدون اجازه برداشت در یکی از بانک ها و یا موسسات مالی انگلستان ذخیره نماید و در ازای آن اقامت پنج ساله دریافت نماید. همچنین می توانند با ۲۵۰ هزار پوند بقیه به خرید ملک یا راه اندازی فعالیت تجاری بپردازند. در نهایت بعد از این دوره ۵ ساله متقاضیان می توانند برای اخذ پاسپورت انگلستان اقدام نمایند.

اعطای شهروندی در انگلستان

اگر سن شما بالای ۱۸ سال باشد و ۵ سال گذشته را هم در بریتانیا زندگی کرده باشید (اگر همسر شما شهروند بریتانیا است، این مدت می تواند ۳ سال باشد) می توانید برای اخذ شهروندی بریتانیا اقدام کنید. به طور کلی در سیستم جدید ویزاهای کشور انگلستان، ویزاهای انگلستان به دسته های زیر تقسیم می شوند:

۱- ویزای Tire1

این ویزا خود به سه دسته اصلی تقسیم می گردد که عبارتند از:

۱-۱ سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان به این که شکل است که شما می بایست یک میلیون پوند که ۷۵۰ هزار پوند آن در یکی از موسسات یا شرکت های سهامی انگلستان سرمایه گذاری شده است و ۵۰ هزار پوند آن در هر زمینه ای که خود شما خواستار آن هستید نقدینگی داشته باشد. همچنین می بایست ۵۰% اوقات خود را در کشور انگلستان سپری کنید. این نوع ویزا هیچ نیازی به داشتن مدارک دانشگاهی نداشته و همه متعلقات شما ( فرزند،همسر و …) می توانند بواسطه ویزای شما به انگلستان سفر کنند. این ویزا به مدت ۳ سال در ابتدا ( و ۲ سال تمدید آن ) توسط دولت انگلستان داده می شود و بعد از آن می توانید برای اقامت دایم در انگلستان اقدام نمایید و همچنین برای دریافت ویزا سرمایه گذاری می بایست در آزمون IELTSنمره ۶.۵ را در همه مواد کسب کنید. با داشتن این ویزا تمامی حقوق و مزایای شما همانند یک شهروند انگلیسی خواهد بود ( از قبیل : خدمات پزشکی و آموزشی و …)و شما قادر هستید برای اقامت دایم در انگستان تمامی شرایط را احراز کنید.

۲-۱  ویزا برای تاسیس شرکت در انگلستان

نحوه ارزیابی صلاحیت متقاضیان گرفتن این ویزا در کشور انگلستان بوسیله self assessment points calculatorو پر کردن فرم تقاضای شما و اطلاعات شخصی شما صورت می گیرد.

برای گرفتن این ویزای کشور انگلستان می بایست ۲۰۰ هزار پوند را برای شروع یک فعالیت اقتصادی در انگلستان در یکی از شرکت های تحت نظارت (financial service authority) در گردش باشد. دانستن زبان انگلیسی می تواند تا ۱۰ امتیاز شانس شما را در مهاجرت به انگلستان وافزایش دهد. ( کسب نمره ۶.۵ آزمون IELTSدر این قسمت مورد نیاز است)

۳-۱ post-study work

برای گرفتن این ویزا جهت ورود و اقامت به انگلستان سابقه گرفتن مدرک تحصیلی از انگلستان و یا بودن تحت ویزای Tier 4اجباری است. همچنین در این ویزا نیز موارد بسیار ضروری درخواست می شود که شرح کامل آن نیز به تفصیل گفته خواهد شد.

۲- ویزای Tire2

این نوع ویزا به ویزای مهارت شغلی (Skilled Worker) معروف است. برای دریافت این نوع  ویزای انگلستان داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت در این دوره الزامیست.همچنین شرکت های چند ملیتی واقع در انگلستان می توانند برای کارمندان خود تحت این پوشش ویزای کاری دریافت کنند. این دسته همچنین شامل رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای نیز می باشد.که می توانند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند. در این نوع، ویزا شما به یک اسپانسر یا تامین کننده منابع مالی در ضمن اقامت شما در انگلستان نیاز دارید که این مقدار برابر۸۰۰۰۰۰ پوند برای درخواست کننده ویزا و ۵۳۰۰ پوند دیگر برای هر یک از همراهان وی می باشد که باید ۹۰ روز قبل از درخواست در حسابی قرار بگیرد. بیشتر امتیازات ویزای کاری در انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان است که تا ۵۰ امتیاز شما را پوشش می دهد و حداقل ساعت کاری ۳۰ ساعت در هفته است. درآمد آینده شما و مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی نیز در گرفتن ویزای TIER 2جهت اقامت در انگلستان موثر میباشد.

۳- ویزای Tier 3

این نوع ویزا مربوط به کارهای موقت و علاقه مندان به مهاجرت کاری به انگلستان به صورت موقت میباشد.

۴- ویزای Tier 4

این نوع ویزا به ویزای دانشجویی انگلستان معروف است که به ۲ دسته دانش آموزان Child ( بین ۷۴ تا ۱۷ سال) و دانش آموزان General(بالای ۱۷ سال)  تقسیم می گردد. شرط اولیه گرفتن این ویزا داشتن پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان میباشد که در این امور موسسه ما می تواند با انتخاب و برقراری ارتباط با دانشگاه دلخواه شما بهترین گزینه را در جهت تحصیل در انگلستان به شما معرفی می نماید. در ویزا دانشجویی ۱۰ امتیاز مربوط به داشتن یک اسپانسر جهت پرداخت پرداخت هزینه های هتل در انگلستان اختصاص داده شده است که شخص یا یک بورسیه از دانشگاههای انگلستان نماید. همچنین ۳۰ امتیاز این ویزا به نوع پذیرش دانشجویی یا دانش آموزی شما از یک موسسه آموزشی در انگلستان بستگی دارد.گرفتن نمره مناسب در آزمون IELTS نیز در این ویزا کاملاٌ موثر است. مدت این ویزاها از ۶ تا ۱۸ ماه می باشد و فقط به مقاطع دکترا و یا دندان پزشکان ویزای ۳ ساله داده می شود.

۵- ویزای Tier5

این نوع ویزا به ویزای موقت کاری جهت کار در انگلستان معروف است که مربوط به متقاضیان کار در انگلستان به صورت موقت و طی یک دوره کوتاه می باشد.

نکات دریافت ویزا انگلستان از ترکیه

نکته قابل توجه اول

دریافت ویزا انگلستان :در صورتی که برای تقاضای آنلاین اقدام کنید، آدرس ایمیل خود را ارسال کرده و پس از آن باید کشوری را که در آن حضور دارید را انتخاب کنید، که متاسفانه در لیست کشور ها ایران نیست، در این صورت چنانچه میخواهید از ترکیه برای دریافت ویزا اقدام کنید، این کشور را به عنوان کشوری که حضور دارید باید انتخاب کنید چون برای تحویل مدارک به ترکیه مراجعه باید کرد.

البته جدول بعدی که برای انتخاب ملیت است کشور ایران هم شامل این جدول میشود و میتوانید ایران را انتخاب کنید.

نکته دوم

اینکه چنانچه برای ویزا از ترکیه میخواهید اقدام کنید باید کریدیت کارت یا دبیت کارت بین المللی داشته باشید.در دفاتر ترکیه برای پرداخت هزینه ها فقط باید به صورت آنلاین و با کارت های اعتباری بین المللی انجام شود، که این کارت های بین المللی به راحتی در بانک های ایران صادر نمی شود، در این صورت به شما توصیه میکنیم در صورتی که به این گونه کارت های اعتباری بین المللی دسترسی ندارید پس از طریق ترکیه اقدام نکنید.

و در آخر باید به این نکته توجه کرد شهرواندانی که پرونده ی ویزای آنها بارها در ابوظبی بررسی شده و این بار می خواهند در ترکیه باشد در این صورت با تغییر دفتر تقاضای روادید به ترکیه کل پروسه صدور ویزا مجدداً از ابتدا آغاز خواهد شد.

  • ویزای کار

همانطور که در بالا اشاره شد، شهروندانی که عضو کشورهای اتحادیه‌ی اروپا باشند می‌توانند بدون دریافت ویزای کار وارد خاک انگلیس شوند. اما شهروندانی که عضو اتحادیه‌ی اروپا نباشند می‌بایست برای دریافت ویزای کار اقدامات لازم را از طریق سفارت بریتانیا انجام دهند. ویزای کار در انگلیس مستلزم حمایت کارفرما و داشتن امنیت شغالی می‌باشد و اگر شما مهارت لازم در انجام کار را نداشته باشید دریافت ویزای کار غیر ممکن است. همچنین اگر قصد اقامت بیش از ۶ ماه را در این کشور دارید، باید برای دریافت مجوز بیومتریک درخواست دهید.

  • ویزای تحصیل

دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج از معتبرترین دانشگاه‌های بریتانیا هستند که افراد زیادی از سرتاسر دنیا خواهان تحصیل در این دو دانشگاه قدیمی و نام‌آشنا هستند. بریتانیا از جوانب مختلفی در زمینه تحصیلات حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. دریافت ویزای تحصیل همانند دیگر ویزاهای این کشور دارای قوانین خاصی است. در ابتدا شما باید تاییده‌ی تحصیلی (CAS) از دانشگاه بریتانیا را داشته باشید و سپس ویزای تحصیلی انگلستان را از اداره‌ی مهاجرت و کنسولگری انگلیس دریافت کنید. همچنین این اطمینان باید حاصل شود که شما می‌توانید به‌طور کامل هزینه‌های تحصیل را پرداخت نمایید. میانگین هزینه‌ی تحصیل در انگلستان در مقاطع دانشگاه‌های معتبر و مورد توصیه‌ی این کشور بین ۱۰ تا ۱۲ هزار پوند در سال است. و در مقطع لیناسن نیازمند مدرک آیلتس با نمره‌ی ۶ و در مقطع فوق‌لیسانس مدرک آیلتس با نمره‌‌ی ۶٫۵ می‌باشد.

  • ویزای توریستی

انگلستان دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است که هرساله پذیرای هزاران گردشگر از سرتاسر دنیا می‌باشد که با تور انگلیس این کشور بازدید می‌کنند. ویزای توریستی انگلستان به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردش و تفریح و یا دیدار با خانواده می‌خواهند به این کشور سفر کنند. برای دریافت  وقت سفارت انگلیس اولین گام تکمیل کامل فرم درخواست ویزا است که بسته به نوع سفر و مدت اقامت متفاوت می‌باشد.

  • ویزای تجاری

افرادی که جهت انجام امور کاری همچون شرکت در کنگره، نمایشگاه و یا جلسات تجاری را در انگلیس دارند، می‌بایت برای دریافت ویزای تجاری اقدام کنند. یکی از شرایط دریافت ویزای تجاری داشتن دعوت‌نامه است. همچنین کسانی که جهت شرکت در نمایشگاه یا کنفرانسی در انگلیس را دارند، می‌توانند از برگه‌ی ثبت‌نام به‌جای دعوت‌نامه‌ی تجاری استفاده نمایند. .(برای تکمیل فرم ویزای انگلیس اینجا را کلیک کنید)